Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Кои се вашите цени?

Нашите цени се предмет на промена во зависност од понудата и други пазарни фактори. Ние ќе ви испратиме ажурирана ценовникот по вашата компанија да не контактирате за повеќе информации.

Дали имате минимум цел количество?

Да, ние бараме сите меѓународни налози да имате тековен минимум цел количество. Ако сте во потрага да се препродава, но во многу помали количини, ви препорачуваме да проверете го нашиот веб-сајт

Може да ви дадат соодветната документација?

Да, ние може да обезбеди најмногу документ и сертификати за анализа / усогласеност; осигурување; Потекло, како и други документи за извоз, каде што е потребно.

Што е просечната времето за води?

За примероци, на олово време е околу 3 работни дена.

За масовно производство, олово време е 5 дена по добивањето на плаќање. На времето за да стане ефективна кога: (1) што ги добивме вашата исплата, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со вашиот продажба. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.

Какви видови на начини на плаќање не ги прифаќате?

Кога не сте подготвени да се цел, проформа фактура со нашите банкарски информации ќе биде спроведен. Може да се направи на плаќање од страна на T / T (банкарски трансфер).

Што е гаранција на производот?

Ние гаранција на нашите материјали и изработка. Нашата заложба е на ваше задоволство со нашите производи. Во гаранција или не, тоа е културата на нашата компанија да се обрати и да ги реши сите прашања на клиентите на задоволството на секого

Дали ви гарантира сигурно и безбедно испорака на производи?

Ние секогаш се користат високо квалитетни извоз пакување.

Примероци се пакуваат во стаклени шишиња. Серија центарот на градот ќе бидат спакувани во вакуум кеси.

Како за такси превозот?

Превозот цена зависи од начинот на кој ќе изберат да добие стока.

Обично, ние ги користиме на DHL за реализација парцели во Северна Америка, Европа која ќе трае околу 5-7days. 

Што КБР е?

Cannabidiol -CBD- е соединение канабис има значајни медицински бенефиции, но не ги натера луѓето да се чувствуваат "висока" и всушност може да се спротистави на psychoactivity на THC. Фактот дека КБР богата со канабис е не-психоактивни или помалку психоактивни од THC-доминантни видови тоа го прави привлечен опција за пациентите во потрага за ослободување од воспаление, болка, вознемиреност, психоза, дијабетес, епилепсија, грчеви и други услови без вознемирувачки чувства на летаргија или дисфорија.

CBD изолат е фин бел прашок содржи 99% чист КБР која е извлечена од индустриски коноп. Оваа чиста кристална содржи само центарот на градот хемиско соединение, нудејќи центарот на градот и во неговите најтврди концентрирана форма.

Тоа обично доаѓа во една од двете форми: кристали и прав.

Како КБР работа во човечкото тело?

На човечкото тело има endocannabinoid систем (ECS) кој што ги прима и ги преведува сигналите од канабиноиди. ЕЦС помага да се регулира функциите како што се спиење, одговори на имунолошкиот систем, и болка. Кога THC влегува во телото, тоа продуцира "висока" чувство од кои влијаат endocannabinoid рецептори во мозокот.

Како да го користите центарот на градот?

-Tap уред

Можете да ги користите уникатен уред да се сместат на КБР прав. Овој метод може да се освежи и олеснување на замор брзо, а тоа речиси може да се постигне ефектот на лекот.

-Vaporize тоа

Мешање на мала количина на КБР прав во вашите производи е-цигара или e-течности. Тоа не само што ја промовира здравјето, но исто така ви дава богата арома и вкус во центарот на градот.

тоа -Place под јазикот

Ставањето на КБР изолат директно под tonguefor околу 60 секунди. Потоа, центарот на градот ќе бидат доставени до крвотокот преку слузницата да се постигне ефектот што го сакате.

-Food прилог:

CBD во прав може да се додаде на јадење храна. Вклучувајќи го и закуска и пијалоци.

-Креирање КБР Нафта и сопствени производи:

КБР изолат може да се внесе во превозникот масло (на пр: Коноп семе масло, MCT масло или маслиново масло) точно и да се зема орално директно. Таа, исто така може да се меша со кожата масла да се создаде тематски лекови кои може да се користи за ублажување на болки во мускулите, воспаление или артритис.

Сакаат да работат со САД?WhatsApp Онлајн Chat!